Bezpieczny Kredyt 2 procent – wszystko, co należy wiedzieć o programie Bezpieczny Kredyt 2%

Bezpieczny Kredyt 2 procent – wszystko, co należy wiedzieć o programie Bezpieczny Kredyt 2%

Bezpieczny Kredyt 2% to szansa dla miliona młodych Polaków, którzy przez aktualnie szalejącą inflację oraz wysokie stopy procentowe, decyzję o zakupie własnego mieszkania musieli odłożyć w czasie. Na szczęście sytuacja zaczyna się powoli stabilizować, a pomoc rządowa sprawia, że wiele rodzin może spełnić marzenie o własnych czterech kątach. Jeśli interesuje Cię kredyt hipoteczny 2%, koniecznie… Czytaj dalej »Bezpieczny Kredyt 2 procent – wszystko, co należy wiedzieć o programie Bezpieczny Kredyt 2%

Czy da się uniknąć wysokich podatków przy zakupie mieszkania?

Czy da się uniknąć wysokich podatków przy zakupie mieszkania?

W dzisiejszych czasach zakup mieszkania zalicza się zarówno do jednego z najważniejszych, jak i najkosztowniejszych przedsięwzięć w życiu wielu osób. Wraz z rosnącymi cenami nieruchomości nieodłącznie pojawia się także kwestia podatków związanych z taką transakcją. W poniższym artykule przyjrzymy się możliwość uniknięcia bądź zminimalizowania obciążeń podatkowych przy zakupie mieszkania. Przeanalizujemy ogólną strukturę podatkową, a także… Czytaj dalej »Czy da się uniknąć wysokich podatków przy zakupie mieszkania?

Prezent na nowe mieszkanie – oryginalne pomysły na prezent do nowego mieszkania

Posiadanie własnego mieszkania to ważny albo nawet najważniejszy krok w życiu. Nowe lokum, jak choćby mieszkania w Buku, oznacza nowy etap, wyzwania, kolejne możliwości i w pełni samodzielne życie. Dlatego też, gdy przyjaciel lub członek rodziny przeprowadza się do nowego mieszkania, ważnym elementem tego procesu jest podarowanie mu czegoś. Niezależnie czy to będzie przedmiot do… Czytaj dalej »Prezent na nowe mieszkanie – oryginalne pomysły na prezent do nowego mieszkania

Korzyści wynikające z posiadania nieruchomości: Jak inwestycja w mieszkanie wpływa na Twoje finanse i jakość życia?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? W dzisiejszych czasach posiadanie nieruchomości może być niezwykle ważnym elementem planowania finansów i podniesienia ogólnej jakości życia. Inwestycja w mieszkanie, zarówno jako forma oszczędzania, jak i jako źródło dochodu, może przynieść bardzo wiele korzyści pieniężnych. Wszakże nie bez powodu twierdzi się, że na inwestycjach nigdy się nie traci. W artykule… Czytaj dalej »Korzyści wynikające z posiadania nieruchomości: Jak inwestycja w mieszkanie wpływa na Twoje finanse i jakość życia?

Najważniejsze aspekty prawne, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości

Zakup nieruchomości to jedna z największych inwestycji, jaką można podjąć w ciągu całego życia. Bez wątpienia jest to proces skomplikowany, a przy tym wymagający sprawdzenia wielu aspektów. Jednym z kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości, są cechy prawne, do których zalicza się umowa wynajmu nabytego mieszkania albo akt notarialny. W tym… Czytaj dalej »Najważniejsze aspekty prawne, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości

Sąsiedztwo i infrastruktura: Jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację swojego nowego mieszkania?

Jednym z najważniejszych czynników w procesie wybierania nowego mieszkania jest lokalizacja. Nie bez powodu to ona w dużej mierze wpływa na całościowy obraz nieruchomości. Infrastruktura mieszkania może mieć ogromny wpływ na późniejszą jakość życia na różnych jego etapach. W artykule omówimy aspekty, które warto wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację naszego nowego mieszkania. Jakie są czynniki… Czytaj dalej »Sąsiedztwo i infrastruktura: Jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację swojego nowego mieszkania?

Nowoczesne trendy w architekturze wnętrz: Jak urządzić swoje mieszkanie w stylu minimalistycznym, industrialnym lub eko?

Współcześnie, coraz większa liczba osób przykłada znaczącą wagę do samej estetyki, a także funkcjonalności swojego mieszkania. Rozprzestrzeniło się to między innymi wraz z technikami slow life czy work-life balance. W szczególności uwidacznia się to w pracy hybrydowej lub zdalnej, która w dużej mierze opiera się o wykonywanie swoich obowiązków we własnym mieszkaniu. Skutkiem tych działań stało się poszerzenie świadomości zwykłych ludzi na temat istoty uporządkowanego i ładnego wykończenia swoich czterech ścian. Co obecnie króluje we wnętrzarskich trendach, na co warto zwrócić uwagę oraz czego trzymać podczas planowania wprowadzania zmian u siebie? Wybrać mieszkanie w stylu eko czy wnętrze industrialne? W tym artykule odpowiemy na pytania i obszernie przedstawimy modne rozwiązania.

Wycena nieruchomości – metody wyceny nieruchomości

Planujesz sprzedać mieszkanie lub dom i nie wiesz, jaką cenę zaproponować potencjalnym nabywcom? Musisz wiedzieć, że ceny nieruchomości są uzależnione od bardzo wielu czynników, do których należą – lokalizacja, metraż, rok budowy czy stan wykończenia. W jaki sposób można ustalić cenę mieszkania? Do tego służy wycena nieruchomości. W tym artykule poznamy najpopularniejsze metody wyceny, z… Czytaj dalej »Wycena nieruchomości – metody wyceny nieruchomości

Rynek wtórny czy pierwotny? Co wybrać?

Zakup własnego mieszkania jest marzeniem wielu osób. Kiedy wreszcie nadchodzi moment wyboru wymarzonej nieruchomości, nagle pojawia się pytanie – czy lepiej wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego? I czym w zasadzie różnią się te dwa pojęcia? W tym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tą tematyką. Rynek wtórny a pierwotny Niektórzy przez wiele lat… Czytaj dalej »Rynek wtórny czy pierwotny? Co wybrać?

Rentowność najmu – czy najem w 2023 nadal się opłaca?

Wynajem nieruchomości jest uważany za dobry sposób na dodatkowy zarobek. Czy w rzeczywistości jest to opłacalne? Czy najem w 2023 roku może przynieść zyski? W tym artykule pochylimy się nad tematem rentowności najmu w obecnych czasach.   Najem nieruchomości – popularny sposób na dodatkowy zarobek W ciągu ostatnich lat w Polsce dość mocno popularne stało… Czytaj dalej »Rentowność najmu – czy najem w 2023 nadal się opłaca?

Modne wnętrza – trendy 2023

Projektowanie wnętrz to wyjątkowo szeroki temat. Obecnie istnieje bardzo wiele różnych nurtów aranżacyjnych. Nie da się jednak ukryć, że niektóre tendencje cieszą się zdecydowanie większą popularnością, niż inne. Jakie wnętrza będą najmodniejsze w 2023 roku? Sprawdźmy to!  Trendy w urządzaniu wnętrz 2023 Na początek warto zaznaczyć, że ten rok raczej nie przyniesie nam rewolucyjnych zmian… Czytaj dalej »Modne wnętrza – trendy 2023

Mieszkanie pod Poznaniem – jakie okolice warto wybrać?

Okolice Poznania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych nabywców mieszkań. Przyczyn tego stanu jest bardzo wiele. Niektórzy poszukują mieszkania w tym rejonie ze względu na bardzo duże możliwości zatrudnienia w samym Poznaniu, jak w miejscowościach pod miastem. Inni zwracają uwagę na doskonale rozwinięte szkolnictwo i duży wybór renomowanych placówek edukacyjnych, które zapewniają dzieciom świetny start… Czytaj dalej »Mieszkanie pod Poznaniem – jakie okolice warto wybrać?

Kredyt hipoteczny – skąd wziąć pieniądze na zakup mieszkania?

Zakup mieszkania w dobie rosnących cen i inflacji stał się niemałym wyzwaniem. Coraz więcej osób zastanawia się skąd wziąć środki na realizację tego celu, szczególnie w sytuacji, kiedy nie zarabiają tyle, aby pozwolić sobie na kupno mieszkania za gotówkę. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie, które wiąże… Czytaj dalej »Kredyt hipoteczny – skąd wziąć pieniądze na zakup mieszkania?

Od czego zależy cena mieszkania?

Zakup mieszkania to przedsięwzięcie wymagające nie tylko pieniędzy i zdolności kredytowej, ale także ogólnej orientacji w rynku nieruchomości. Już podczas przeglądania ogłoszeń warto zwrócić uwagę na elementy, które będą kształtować cenę oraz wartość mieszkania. Ma to swoją wagę nie tylko przy zakupie, ale także znaczenie inwestycyjne, jeżeli planujemy w przyszłości wystawić mieszkanie na sprzedaż lub… Czytaj dalej »Od czego zależy cena mieszkania?