Wycena nieruchomości – metody wyceny nieruchomości

Planujesz sprzedać mieszkanie lub dom i nie wiesz, jaką cenę zaproponować potencjalnym nabywcom? Musisz wiedzieć, że ceny nieruchomości są uzależnione od bardzo wielu czynników, do których należą – lokalizacja, metraż, rok budowy czy stan wykończenia. W jaki sposób można ustalić cenę mieszkania? Do tego służy wycena nieruchomości. W tym artykule poznamy najpopularniejsze metody wyceny, z… Czytaj dalej »Wycena nieruchomości – metody wyceny nieruchomości

Rynek wtórny czy pierwotny? Co wybrać?

Zakup własnego mieszkania jest marzeniem wielu osób. Kiedy wreszcie nadchodzi moment wyboru wymarzonej nieruchomości, nagle pojawia się pytanie – czy lepiej wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego? I czym w zasadzie różnią się te dwa pojęcia? W tym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tą tematyką. Rynek wtórny a pierwotny Niektórzy przez wiele lat… Czytaj dalej »Rynek wtórny czy pierwotny? Co wybrać?

Rentowność najmu – czy najem w 2023 nadal się opłaca?

Wynajem nieruchomości jest uważany za dobry sposób na dodatkowy zarobek. Czy w rzeczywistości jest to opłacalne? Czy najem w 2023 roku może przynieść zyski? W tym artykule pochylimy się nad tematem rentowności najmu w obecnych czasach.   Najem nieruchomości – popularny sposób na dodatkowy zarobek W ciągu ostatnich lat w Polsce dość mocno popularne stało… Czytaj dalej »Rentowność najmu – czy najem w 2023 nadal się opłaca?

Modne wnętrza – trendy 2023

Projektowanie wnętrz to wyjątkowo szeroki temat. Obecnie istnieje bardzo wiele różnych nurtów aranżacyjnych. Nie da się jednak ukryć, że niektóre tendencje cieszą się zdecydowanie większą popularnością, niż inne. Jakie wnętrza będą najmodniejsze w 2023 roku? Sprawdźmy to!  Trendy w urządzaniu wnętrz 2023 Na początek warto zaznaczyć, że ten rok raczej nie przyniesie nam rewolucyjnych zmian… Czytaj dalej »Modne wnętrza – trendy 2023

Mieszkanie pod Poznaniem – jakie okolice warto wybrać?

Okolice Poznania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych nabywców mieszkań. Przyczyn tego stanu jest bardzo wiele. Niektórzy poszukują mieszkania w tym rejonie ze względu na bardzo duże możliwości zatrudnienia w samym Poznaniu, jak w miejscowościach pod miastem. Inni zwracają uwagę na doskonale rozwinięte szkolnictwo i duży wybór renomowanych placówek edukacyjnych, które zapewniają dzieciom świetny start… Czytaj dalej »Mieszkanie pod Poznaniem – jakie okolice warto wybrać?

Kredyt hipoteczny – skąd wziąć pieniądze na zakup mieszkania?

Zakup mieszkania w dobie rosnących cen i inflacji stał się niemałym wyzwaniem. Coraz więcej osób zastanawia się skąd wziąć środki na realizację tego celu, szczególnie w sytuacji, kiedy nie zarabiają tyle, aby pozwolić sobie na kupno mieszkania za gotówkę. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie, które wiąże… Czytaj dalej »Kredyt hipoteczny – skąd wziąć pieniądze na zakup mieszkania?

Od czego zależy cena mieszkania?

Zakup mieszkania to przedsięwzięcie wymagające nie tylko pieniędzy i zdolności kredytowej, ale także ogólnej orientacji w rynku nieruchomości. Już podczas przeglądania ogłoszeń warto zwrócić uwagę na elementy, które będą kształtować cenę oraz wartość mieszkania. Ma to swoją wagę nie tylko przy zakupie, ale także znaczenie inwestycyjne, jeżeli planujemy w przyszłości wystawić mieszkanie na sprzedaż lub… Czytaj dalej »Od czego zależy cena mieszkania?