Okolice Poznania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych nabywców mieszkań. Przyczyn tego stanu jest bardzo wiele. Niektórzy poszukują mieszkania w tym rejonie ze względu na bardzo duże możliwości zatrudnienia w samym Poznaniu, jak w miejscowościach pod miastem. Inni zwracają uwagę na doskonale rozwinięte szkolnictwo i duży wybór renomowanych placówek edukacyjnych, które zapewniają dzieciom świetny start w przyszłość. Dlaczego jeszcze warto kupić mieszkanie właśnie pod Poznaniem? Jakie okolice najlepiej wybrać? W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady na ten temat!

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu i okolicach – dlaczego warto?

Stolica Wielkopolski wraz z okolicami od lat przyciąga młodych ludzi oraz rodziny z dziećmi, które poszukują dla siebie miejsca do osiedlenia się na stałe. Dlaczego tak wiele osób pragnie zamieszkać właśnie tutaj? Wielkopolska jest regionem, który przez cały czas bardzo mocno się rozwija. Liczne inwestycje, bardzo duża liczba miejsc pracy, znakomicie rozwinięta infrastruktura nie tylko samego miasta, ale również okolicznych miejscowości. To tylko niektóre z wielu czynników, które sprawiają, że tak wielu ludzi pragnie zamieszkać właśnie tutaj.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu i okolicach stanowią atrakcyjną propozycję między innymi dla osób, które dopiero startują w samodzielnym życiu, np. dla studentów oraz młodych ludzi świeżo po ukończeniu studiów. Poznań zapewnia szerokie perspektywy zatrudnienia, a bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska i podmiejska umożliwiają szybki dojazd do miejsca pracy.

Mieszkania w Poznaniu na sprzedaż zainteresują również pary z dziećmi, którym zależy na tym, aby ich pociechy otrzymały najlepszą edukację. Miasto może pochwalić się wieloma bardzo znanymi i cenionymi w skali całego kraju uczelniami, które zapewniają młodzieży świetne wykształcenie i tym samym ułatwiają start w dorosłość.

Gdzie najlepiej szukać mieszkań na sprzedaż w Poznaniu i okolicach?

Ze względu na wysokie ceny mieszkań w Poznaniu, wiele osób poszukuje wymarzonej nieruchomości w mniejszych miejscowościach blisko miasta, gdzie ceny potrafią być już dużo niższe. Okoliczne miejscowości zwykle są doskonale skomunikowane z miastem, dzięki czemu szybko można z nich dojechać nawet do centrum. To duża zaleta dla osób, które pracują w Poznaniu.

Gdzie możesz znaleźć atrakcyjne mieszkania na sprzedaż pod Poznaniem? Aby podjąć dobrą decyzję, przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoje oczekiwania i zastanów się, co jest dla Ciebie i dla Twojej rodziny priorytetem. Zanim zaczniesz rozglądać się za nieruchomościami w danym regionie, sprawdź, czy dzieci będą miały w tym miejscu blisko do przedszkola lub do szkoły i czy w pobliżu znajdują się sklepy spożywcze, punkty usługowe i tereny rekreacyjne. Jeśli Ty lub Twoje dzieci poruszają się komunikacją publiczną, koniecznie sprawdź również, gdzie zlokalizowane są przystanki autobusowe.

Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć dobry dojazd do Poznania, nie musisz rozglądać się za nieruchomościami położonymi wyłącznie w samym mieście czy na jego obrzeżach. Niemal wszystkie podpoznańskie miejscowości są bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem, dzięki czemu możesz łatwo dojechać do niego samochodem, autobusem, a czasem również pociągiem. 

Bardzo dobrą lokalizacją w niewielkiej odległości od Poznania jest Buk. To kameralne, żyjące w spokojnym rytmie miasto idealnie sprosta oczekiwaniom osób, które chcą odrobinę zwolnić. Aktualnie w Buku realizujemy nowoczesną inwestycję deweloperską – osiedle Linea. Tworzą je mieszkania 1- i 2-pokojowe o różnym metrażu, z balkonem lub ogrodem. Są to nowe mieszkania w stanie deweloperskim, co daje możliwość samodzielnego ich wykończenia zgodnie z indywidualnym gustem.  

Mieszkania i domy w Buku z pewnością zainteresują osoby, które pragną zamieszkać blisko Poznania i mieć łatwy dojazd do miasta. Jednocześnie jest to idealna propozycja dla osób poszukujących oszczędności. W Buku można znaleźć mieszkania na sprzedaż w bardzo dobrych cenach. Dla przykładu, za dwupokojowe mieszkanie z balkonem zapłacisz tyle, co za kawalerkę w Poznaniu. Co więcej, niektóre lokale posiadają własne, duże ogródki, co w przypadku mieszkań w Poznaniu zdarza się bardzo rzadko. 

Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia, w Buku również znajdziesz ciekawe propozycje w korzystnych cenach.  Inwestorzy chętnie decydują się kupować lokale z przeznaczeniem na wynajem właśnie tutaj ze względu na dużo niższe koszty zakupu w stosunku do mieszkań w Poznaniu. 

Mieszkania w Buku na sprzedaż – znakomita lokalizacja

Osiedle Linea położone jest w pobliżu stacji kolejowej, skąd możesz dojechać do centrum Poznania w zaledwie 25 minut! Z Buku można również bardzo szybko dojechać na lotnisko Ławica drogą wojewódzką 307. 

Około 3 km od centrum miasta znajduje się węzeł A2. Nieco dalej, w odległości 10 km od węzła „Buk”, biegnie obwodnica Poznania, która jest odcinkiem drogi krajowej S11. Dzięki tak doskonałemu położeniu, z Buku można łatwo dojechać nie tylko do samego Poznania, ale również do wielu sąsiednich miejscowości bez konieczności czasochłonnego stania w korkach. 

Czy warto kupić mieszkanie deweloperskie pod Poznaniem?

Czy lepszym wyborem jest zakup lokalu z drugiej ręki, wykończonego pod klucz, czy może zupełnie nowego mieszkania w stanie deweloperskim? To pytanie zadaje sobie wielu przyszłych nabywców nieruchomości. Kiedy mieszkanie z rynku wtórnego, możesz wprowadzić się do niego praktycznie zaraz po dokonaniu transakcji. Wykończenie wnętrza może jednak nie odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom czy wyczuciu stylu. Często zdarza się również, że nieruchomości z rynku wtórnego wymagają remontu, co wiąże się z dodatkowymi, często niemałymi kosztami.

Jedną z najważniejszych zalet nowego mieszkania jest możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza wedle własnych upodobań. W takim przypadku masz pełną swobodę w zakresie wyboru stylu wnętrza i aranżacji każdego pomieszczenia. Jest to istotna zaleta dla osób, które mają ściśle określoną wizję odnośnie wymarzonego wystroju, bądź też mają dzieci i chcą urządzić im pokoje dostosowane do ich potrzeb oraz zainteresowań.

Warto również zwrócić uwagę na to, że kupując mieszkanie deweloperskie, mamy pewność, że wszystko w nim jest nowe, wliczając w to również instalacje, stolarkę okienną i drzwiową oraz ocieplenie, które zostało wykonane zgodnie z aktualnymi normami. 

Jeśli planujesz zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych, nowe mieszkanie pod Poznaniem również stanowi świetny wybór. Nowoczesne budownictwo cieszy się największym zainteresowaniem wśród najemców nie tylko z uwagi na aspekty wizualne, ale również dużą funkcjonalność. Mieszkania w nowych budynkach charakteryzują się otwartym planem wnętrza, który zapewnia wysoki poziom komfortu i wiele możliwości aranżacji.

Lokalizacja nieruchomości pod Poznaniem to również duży atut. Ceny mieszkań w okolicach Poznania nieustannie rosną, a zatem jest to pewna i przyszłościowa inwestycja. Zarówno, jeśli rozglądasz się za idealnym miejscem do zamieszkania, jak również wtedy, gdy szukasz pomysłu na rozsądne ulokowanie swoich oszczędności, mieszkania i domy w Buku to trafiony wybór!